Když se hlava točí...

13. ledna 2018 v 1:41 |  My mess...
Když se vám hlava točí jako kolotoč... Jste upřímnější?
Kolikrát jsem si tuto otázku pokládala. Já sama upřímná bývám a tak nějak automaticky čekám od ostatních to samé. Avšak, co když tomu tak není? Co když existují osoby, jimž alkohol nijak nezamlžuje praktické a strategické myšlení, osoby, jež jsou schopny si ve své ovíněné mysli stvořit dokonalý plán... Jsou tyto osoby skutečné? Nebo jsou jen mýtus? Co když tyto osoby mají zaječí úmysly?

S určitou hladinou alkoholu v krvi se hned cítím o něco sebevědoměji. Ne, že by mi sebevědomí chybělo, ale jsem schopna říkat to, co mi normálně přijde nepřípustné. A ani se za to nestydím. Dokonce se ani nebojím reakce okolí...

Kuráž. Alkohol dodává svým způsobem kuráž. V určité míře i egoismus... Extrémní sebevědomí kalí mou mysl. Jak to zvládám, že píší více méně srozumitelně? Sama nevím.

Sociální sítě. Píši lidem, jimž bych sama nepsala. Je to kuráž, či absurdní nevědomý výsměch? Nemám v úmyslu nic zlého... Ano, píšu to sem, ale kdo to bude doopravdy vědět? Nikdo, maximálně jedna osoba.

Závislosti se dožadují pozornosti. Kouř a oheň v hrdle. Křik, hudba... Lidé, na jejichž přítomnost jsem si chorobně navykla. Již se jich nezbavím. Stále pulsující v mém mozku. Kouř a oheň v hrdle... Zbavím se jich vůbec někdy?

A vše, co si jasně vybavuji jsou opojné vzpomínky na večery prohřáté sluncem. Na Mojita a Jägerbomby, na školní plesy a kopy svítících náramků. Lístek, jenž stále nosím v peněžence. Na procházky se psem, na květiny ve vlasech, na naleštěné kabriolety a opuštěné kašny. Na jižanské zvyky a historky... A na divoké představy návratu. Nic víc, nic míň. Vše je tak jak má být...

Špatně
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 15. ledna 2018 v 1:09 | Reagovat

Kvítí ve vlasech, toť krása!

2 AIM! AIM! | Web | 15. ledna 2018 v 1:19 | Reagovat

[1]: Modré zvonky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama